Start Aktualności
Aktualności

Wizyta Pierwszej Damy RP w Szkole Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Gidlach

Email Drukuj PDF

14 grudnia 2018 roku gościliśmy w naszej szkoły na zaproszenie pani Dyrektor Joanny Niedźwieckiej Pierwszą Damę Rzeczpospolitej  Polskiej panią Agatę Kornhauser – Dudę. Dla naszej szkoły wizyta tak ważnej osobistości jest prawdziwym zaszczytem i wyróżnieniem.  Pierwszą Damę powitali oprócz pani Dyrektor PSP w Gidlach i delegacji dzieci, również Rada Rodziców, władze Gminy Gidle na czele z panem Wójtem Lechem Bugajem oraz Przeor Klasztoru OO Dominikanów.  Przyjazd Małżonki pana Prezydenta był zwieńczeniem działań podjętych przez naszą szkołę w ramach ogólnopolskich obchodów 100 -  Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasi uczniowie w związku z tym w przekazie multimedialnym zaprezentowali Pierwszej Damie podjęte przez placówkę projekty, działania  i różnorodne zadania upamiętniające Rok Niepodległości. Pani Dyrektor, witając szanownego Gościa, wspomniała krótką historię szkoły, której początki sięgają 1808 roku, wymieniła najbardziej zasłużonych i znanych absolwentów.   Pierwsza Dama RP obejrzała przestawienie jasełkowe przygotowane przez naszych uczniów oraz podziękowała za zaproszenie i serdeczne przyjęcie w Szkole Podstawowej w Gidlach, wyraziła zadowolenie z tak bogatego repertuaru działań (konkursów, spektakli słowno – muzycznych, olimpiad sportowych i innych) dotyczących obchodów Rocznicy Niepodległości Polski. W podziękowaniu za te działania Pani Prezydentowa podarowała naszej szkole wiele pomocy i środków  dydaktycznych, które posłużą uczniom do wszechstronnego rozwoju różnych umiejętności i zmysłów. Po części oficjalnej, która miała miejsce  w sali gimnastycznej, pani Agata Kornhauser – Duda spotkała się z Gronem Pedagogicznym oraz dokonała pamiątkowego wpisu do kroniki szkolnej. Spotkanie przebiegało w bardzo serdecznej i rodzinnej atmosferze. Jednak wydarzenie to  miało jeszcze jeden bardzo niespodziewany i niecodzienny akcent, bowiem do  wspólnej fotografii nauczycieli z Pierwszą Damą  nieoczekiwanie dołączył sam pan Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Wizyta tak niecodziennych Gości na długo zapadnie w pamięci dzieci jak i wszystkich obecnych na tej uroczystości.

Relację z wizyty Pary Prezydenckiej można również zobaczyć na stronie małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Duda - KLIKNIJ

oraz portalu internetowego http://radomsko.naszemiasto.pl gdzie znajduje się : Artykuł - KLIKNIJ oraz Zdjęcia  - KLIKNIJ


 

Spotkanie autorskie

Email Drukuj PDF

W dniu 21.11.2018r. uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w spotkaniu z Panem Cezarym Janem Lisem, autorem książki, pt. „Świat, który odszedł”. Spotkanie to zorganizowane  zostało przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gidlach. Młodzież miała okazję posłuchać w jaki sposób powstawały kolejne publikacje autora. Książka, pt.”Świat, który odszedł” wydana została z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Chętni uczniowie nabyli  najnowszą publikację wraz z dedykacją autora.

Więcej…
 

"100 pozdrowień na 100 - lecie Niepodległości"

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie "100 pozdrowień na 100 - lecie Niepodległości". Akcja polega na wysyłaniu przez uczniów szkół biorących w niej udział kartek z pozdrowieniami dla uczniów z innych miast. Dzięki temu mogą się poznać i poczuć wspólnotę mimo, ze dzieli ich czasem setki kilometrów.

Więcej…
 

100 – lecie Niepodległości Polski

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła aktywnie upamiętniła rocznicę 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej celebrowanej  w kościele parafialnym przez księdza proboszcza.

Następnie w uroczystym pochodzie przemaszerowaliśmy na czele ze sztandarami pod obelisk.

W symbolicznym miejscu reprezentanci naszej szkoły upamiętnili rocznicę krótkim montażem słownym. Następnie zostały złożone wiązanki kwiatów.

Obchody 100 - lecia Polski Niepodległej kontynuowane były w formie wieczornicy, która odbyła się  dla społeczności gidelskiej w szkole w  sali gimnastycznej późnym popołudniem.

Zdjęcia w Galerii - KLIKNIJ

Więcej…
 

Wieczornica - zaproszenie

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy

Mieszkańców Gidel

na uroczystą wieczornicę

poświęconą 100 - leciu

Odzyskania przez Polskę Niepodległości,

która odbędzie się dnia 11 listopada 2018 r.

o godzinie 17.00

w Publicznej Szkole Podstawowej

w Gidlach

 


Strona 1 z 41