Start Aktualności 100 – lecie Niepodległości Polski

100 – lecie Niepodległości Polski

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła aktywnie upamiętniła rocznicę 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej celebrowanej  w kościele parafialnym przez księdza proboszcza.

Następnie w uroczystym pochodzie przemaszerowaliśmy na czele ze sztandarami pod obelisk.

W symbolicznym miejscu reprezentanci naszej szkoły upamiętnili rocznicę krótkim montażem słownym. Następnie zostały złożone wiązanki kwiatów.

Obchody 100 - lecia Polski Niepodległej kontynuowane były w formie wieczornicy, która odbyła się  dla społeczności gidelskiej w szkole w  sali gimnastycznej późnym popołudniem.

Zdjęcia w Galerii - KLIKNIJ

Pani dyrektor Joanna Niedźwiecka, witając gości,  wspomniała o sercu Gidel, które zajmuje Dąb Wolności i pamięta klimat pierwszych lat odzyskania przez nasz kraj niepodległości, a posadziły go dzieci szkolne wraz z nauczycielem. Następnie po odśpiewaniu Hymnu Narodowego uczniowie z różnych klas przedstawili w okolicznościowej scenerii  program artystyczny poświęcony rocznicy. Byliśmy świadkami żywej lekcji historii, podczas której szkolni artyści przypomnieli piękne i wzruszające dzieje naszego narodu, a przy tym niejednemu widzowi zakręciła się łezka w oku.  Montaż słowno – muzyczny został wyreżyserowany przez  nauczycielki języka polskiego: Marzannę Tarnowską, Annę Dąbrowską, historii: Joannę Niedźwiecką, Marzenę Woldan oraz muzyki – Pawła Ojrzyńskiego.