Start Sport szkolny Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt

Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt

Email Drukuj PDF

Za nami Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt klas VI i młodszych. W tym roku impreza odbywała się w Sieradzu w dniu 04.06.2019r . Dziewczyny z PSP Gidle zajęły 3 miejsce. Startowało 5 drużyn. Wyniki PSP Gidle: SP Słupia 0-0, SP Klonowa 0-0, SP Moszczenica 1-0 (Gołdon Katarzyna), SP Stryków 0-1. Poziom był dość wysoki ze względu na udział części dziewcząt ze szkółek sportowych. W wielkim upale dziewczęta toczyły ciężkie boje systemem „każdy z każdym". Kolejność: 1.SP Stryków,2.SP Klonowa, 3.PSP Gidle, 4.SP Słupia, 5. SP Moszczenica.

Przypomnijmy, że dziewczyny pokonały długą drogę, by dostać się do finału. Najpierw dziewczyny zajęły pierwsze miejsce w zawodach gminnych w Pławnie (3 drużyny), następnie pierwsze  w zawodach  powiatowych w Radomsku (4 drużyny). Potem uczestniczyły w zawodach rejonowych w Rząśni (4 drużyny), które także wygrały. Awansowały tym samym do finału wojewódzkiego.

Skład zespołu PSP Gidle:  Borowik Sandra,  Cudak Zuzanna,  Fystyk Klaudia,  Gołdon Katarzyna, Jurczyk Wiktoria, Popiołek Julia, Siemińska Oliwia, Tulejko Dominika, Tulejko Martyna, Woldan Aleksandra. Opiekunem drużyny jest Janusz Pachulski.

Dziewczęta w tym samym składzie wzięły udział w finale wojewódzkim turnieju LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, który odbył się w Bełchatowie i zajęły tam 3 miejsce.

Poprawiony: poniedziałek, 10 czerwca 2019 22:16