Start Akcja Ćwiczyć każdy może
Akcja Ćwiczyć każdy może

Ogólnopolska akcja "Ćwiczyć każdy może"

Email Drukuj PDF

 

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji „Ćwiczyć każdy może” organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej w ramach Roku Szkoły w Ruchu.

Podejmujemy działania na rzecz aktywności fizycznej w następujących obszarach:

  1. Wychowanie fizyczne - zajęcia edukacyjne
  2. Edukacja zdrowotna
  3. Pozalekcyjne zajęcia sportowe
  4. Ruch poza szkołą - zajęcia zorganizowane.

Jesteśmy już ujęci na mapie Polski, pokazującej liczbę szkół zarejestrowanych do akcji na terenie całego kraju. Jeśli spełnimy wszelkie wymogi otrzymamy certyfikat „Szkoła w ruchu“.

Aby otrzymać certyfikat „Szkoła w Ruchu” musimy zrealizować określone zadania, a dokumentację zamieścić  na ogólnodostępnej stronie internetowej np. stronie szkoły. Do umieszczania wizerunku osób na stronie wymagane jest pisemne pozwolenie osoby lub jej prawnego opiekuna. Dlatego gorąca prośba do rodziców o podpisanie stosownej zgody.

Realizacja  - kliknij

 

Obszar 6 - Ruch poza szkołą

Email Drukuj PDF

Na skróty - kliknij tutaj

II Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Ogólnopolski Turniej „Z Podwórka na Stadion”o Puchar Tymbarku

 

II Gminny Turniej Tenisa Stołowego


Dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany podczas ferii zimowych II Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Ze względu na liczbę chętnych uczestników zawody zorganizowano w świetlicy w Ludwikowie, gdzie zgromadzili się wychowankowie świetlic i uczniowie szkół z terenu naszej gminy: Gidel, Pławna, Ciężkowic, Wojnowic, Gowarzowa i Ludwikowa. Wyniki turniejowych zmagań przedstawiają się następująco:

Więcej…
 

Obszar 1 - Ruch w szkole

Email Drukuj PDF

W naszej szkole uczniowie systematycznie i aktywnie uczestniczą w lekcjach wychowania fizycznego. Nauczyciele starają się, aby zajęcia były ciekawe i rozwijały nie tylko ich sprawność fizyczną, ale również pomysłowość i inwencję twórczą. W warunkach jakie posiadamy wiele lekcji odbywa się na szkolnym korytarzu, sali korekcyjnej i sali gimnastycznej.

Od pewnego czasu szkoła nasza wyposażona jest w klocki edukacyjne z programu „Wesoła szkoła”. Nauczyciele wykorzystują je do prowadzenia ciekawych zajęć.

Jedną z takich ciekawych lekcji postanowiliśmy zaprezentować na stronie. Uczestniczyła w niej klasa II. W podobnej lekcji uczestniczyli również uczniowie klasy I i III.

Więcej…
 

Obszar 5 - Pozalekcyjne zajęcia sportowe

Email Drukuj PDF

Na skróty - kliknij tutaj

Piłka nożna

Wyjazdy na basen
Konkurs 5 Milionów

 

W Publicznej Szkole Podstawowej w Gidlach w roku szkolnym 2013/2014 odbywają się systematyczne zajęcia piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców klas I-IV. Prowadzi je mgr Janusz Pachulski. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że chętnie uczestniczą w nich dziewczęta, które następnie biorą udział w różnego rodzaju zawodach i turniejach. Występują w barwach działającego przy szkole UKS Watra Gidle.

 

PIŁKA NOŻNA


"WATRA CUP 2013"

W grudniu nauczyciele naszej szkoły co roku organizują turniej piłki nożnej pod nazwą Watra CUP.

VII Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt WATRA CUP 2013 Pod Patronatem Wójta Gminy Gidle zakończony.  Turniej w dniu 14.201.2013r na Hali w Kłomnicach zorganizował Uczniowski Klub Sportowy WATRA Gidle przy współudziale Gminy Gidle i OZPN Piotrków Trybunalski. W turnieju wzięło udział 12 drużyn dziewcząt:

Więcej…
 Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

Informacje dla rodziców

Informacje dla uczniów