Start Aktualności Międzynarodowy Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Email Drukuj PDF

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Wiodącym tematem tegorocznej 50. edycji tego święta będą działania na rzecz ochrony klimatu, w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi.

Jubileuszowe  Obchody Dnia Ziemi 2020 pilotuje Ministerstwo Klimatu, które w ramach obchodów organizuje  warsztaty on-line  pt. „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”. Odmienna forma obchodów spowodowana jest zamknięciem szkół z powodu epidemii koronawirusa. Warsztaty on- line  odbędą się 22 kwietnia w godzinach 11:40-13:45. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

Zachęcamy do udziału w tym przedsięwzięciu naszą społeczność szkolną, szczególnie klasy 7-8, ze względu na omawianą tematykę. Warsztaty w sieci nic nie stracą ze swego waloru edukacyjnego i będą  dla Was  urozmaiceniem codziennych zajęć szkolnych w ramach nauki zdalnej. Co więcej, forma  warsztatów pozwoli rozszerzyć grono uczestników na wszystkich zainteresowanych uczniów.

Jak wziąć udział w warsztatach? To niezwykle proste. Wystarczy z domowego komputera wejść 22 kwietnia o godz. 11:40 na stronę www.dzienziemiwmk.pl i postępować zgodnie z  instrukcjami na stronie. Interaktywny formularz poprosi Was  o podstawowe informacje: imię, numer i nazwę szkoły, miejscowość. Po zarejestrowaniu staniecie się pełnoprawnymi uczestnikami warsztatów, będziecie mogli obejrzeć wykłady i wziąć udział w czacie, za pośrednictwem którego możecie także zadać pytania ministrowi klimatu i ekspertom.

Oprócz wideoczatu z ministrem klimatu Panem   Michałem Kurtyką, w warsztatach wezmą także udział znani i lubiani naukowcy: biolog dr Mariusz Gogól i fizyk dr Tomasz Rożek. W  przystępnej formie opowiedzą czym grozi globalne ocieplenie, jak mu zapobiegać i jaką rolę odegra w tym rozwój Odnawialnych Źródeł Energii.

 

Zapraszamy  uczniów klas 7 i 8 do udziału.