Start Aktualności Wytyczne zwiększające bezpieczeństwo w szkole

Wytyczne zwiększające bezpieczeństwo w szkole

Email Drukuj PDF

Szanowni Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele,

w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w całym kraju,  resort edukacji, zdrowia i GIS wprowadził dodatkowe, obowiązkowe wytyczne zwiększające bezpieczeństwo w szkołach.

Nowa wytyczna dla wszystkich szkół brzmi następująco:

,, Dyrektor szkoły wprowadzi dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci;

  • obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy,
  • w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – jest obowiązek osłony ust i nosa”

Ze względu na liczebność niektórych klas nie możemy spełnić wymogu zachowania dystansu w czasie zajęć lekcyjnych, dlatego w klasach powyżej 16 uczniów został wprowadzony obowiązek noszenia maseczek również w czasie lekcji, tym bardziej że jest bezwzględny obowiązek ich noszenia w przestrzeni publicznej.

Proszę o zrozumienie powagi sytuacji i dostosowania się do wytycznych i zasad bezpieczeństwa Państwa dzieci. Zachowanie dystansu i noszenie maseczek jest podstawowym obowiązkiem i zabezpiecza uczniów, nauczycieli i Państwa przed zakażeniem koronawirusem.

Bardzo proszę o przestrzeganie w/w wytycznych.

Bądź bezpieczny!!! – stosuj zasadę DDMA

Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Każdy ma wpływ na to, jak szybko epidemia zostanie zahamowana. W jaki sposób możemy to zrobić?  Należy stosować zasadę DDMA, dzięki której chronimy siebie i innych:

D jak dystans

D jak dezynfekcja

M jak maseczka

A jak aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe

Utrzymywanie dystansu min. 1,5 m od innych osób, częste mycie rąk woda z mydłem i ich dezynfekcja, a także zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej - to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

 

Dyrektor

Gabriela Gawrońska

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

Informacje dla rodziców

Informacje dla uczniów