Start Aktualności Ślubowanie klasy pierwszej

Ślubowanie klasy pierwszej

Email Drukuj PDF

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w szkolnym kalendarzu imprez naszej szkoły. Uroczystość ta stanowi przeżycie nie tylko dla samych pierwszoklasistów, ale także ich rodziców i całej społeczności szkolnej.

 

14 października 2020 r. mieliśmy ogromną przyjemność być świadkami takiego wydarzenia. W tym dniu uczniowie klasy I  pod kierunkiem wychowawcy pani Teresy Molendy przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali to, czego nauczyli się podczas półtoramiesięcznego pobytu w szkole. Wykazali znajomość praw i obowiązków ucznia, właściwego zachowania się w szkole, ochrony środowiska, symboli narodowych, zasad bezpiecznego zachowania się w szkole i na ulicy.

Swój pierwszy egzamin zdali znakomicie.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez pierwszoklasistów uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Największym przeżyciem dla 21 uczniów był sam moment pasowania, gdy dyrektor szkoły pani Gabriela Gawrońska dotykając ramienia każdego dziecka drewnianą kredką, przepasaną biało-czerwoną wstęgą przyjmowała pierwszoklasistów w poczet uczniów naszej szkoły.

Wszyscy uczniowie z rąk pani dyrektor otrzymali legitymacje szkolne, a wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy.

W tym niezwykle ważnym momencie edukacji uczniom klasy pierwszej towarzyszyli: wójt gminy Gidle, pani dyrektor, przewodnicząca Rady Rodziców, wychowawczyni, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz delegacje uczniów z klasy II a, II b i III.

Po części oficjalnej nastąpił czas wręczania upominków i składania życzeń.  Na pamiątkę tego wydarzenia rodzice podarowali swoim pociechom wielkie rożki obfitości i ilustrowane słowniczki ortograficzne. Uczniowie z klasy II a i II b wręczyli kolorowe balony,  a z klasy III własnoręcznie wykonane zakładki do książek.

Po zakończeniu uroczystości radosną atmosferę tego dnia podkreślił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wiele pamiątkowych zdjęć uwieńczyło ten wyjątkowy i niepowtarzalny dzień w życiu pierwszoklasisty.

W ten sposób najmłodsi uczniowie naszej szkoły rozpoczęli kolejny bardzo ważny rozdział w swoim życiu. Gratulujemy im serdecznie i życzymy, by rozwijali swoje zdolności i zainteresowania, a także realizowali wszystkie zobowiązania złożone podczas ślubowania.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Informacje dla rodziców

Informacje dla uczniów