Start Biblioteka

Konkurs - Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza

Email Drukuj PDF

Etap Gminny

W dniu 8 grudnia 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Ciężkowicach odbył się „Gminny Konkurs  Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza”  zorganizowany  w związku z obchodami  150. rocznicy urodzin  oraz 100. rocznicy  śmierci pisarza.

W konkursie trzeba było wykazać się wnikliwą znajomością  biografii i  twórczości  noblisty oraz  lektur: „W pustyni i w puszczy”, „Janko Muzykanta” i  „Sachema”.

W konkursie wzięło udział 16 uczestników ze szkół z terenu naszej gminy.  PSP w Gidlach  reprezentowało sześcioro uczniów. Jury nagrodziło  sześć osób, które uzyskały najlepsze wyniki z pisemnego testu.  Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie :

 

Gabriel Bartnik kl. V   - II miejsce

Miłosz Florczyk kl. VI  -III miejsce

Kuba Kucharzewski kl. V – wyróżnienie

Dawid Załóg kl. VI – wyróżnienie

Etap szkolny

 

W dniu 15 listopada odbył się konkurs wiedzowy na temat życia i twórczości polskiego Noblisty, autora naszych lektur – Henryka Sienkiewicza. 10 uczniów z klas IV – VI  rozwiązywało test, który sprawdzał ich znajomość biografii, twórczości oraz treści przeczytanych książek pisarza.

Laureatami konkursu zostali:

Miłosz Florczyk – I miejsce

Jakub Kucharzewski – II miejsce

Zuzanna Tkacz – III miejsce.

Uczniowie ci otrzymają  z języka polskiego oceny celujące, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Wyżej wymienieni uczniowie oraz Dawid Załóg, Gabriel Bartnik i Wiktoria Krasowska przystąpią do gminnego konkursu wiedzowego o Henryku Sienkiewiczu, który zostanie zorganizowany przez PSP w Ciężkowicach.

Konkurs przeprowadziła nauczycielka języka polskiego p. Anna Dąbrowska.