Start Koło teatralne Ziarenko
Koło teatralne Ziarenko

"Ziarenko" nagrodzone

Email Drukuj PDF

Uczniowie Koła Teatralno – Plastycznego „Ziarenko” 30 01.2015r. wzięli udział w II Przeglądzie Widowisk Jasełkowych organizowanym przez Uniwersytet III Wieku w Radomsku. Nasi mali aktorzy zajęli I miejsce wśród ośmiu startujących szkół, za które otrzymali nagrody rzeczowe, a pani Dyrektor Maria  Broniszewska wraz z Radą Rodziców ufundowała dla zwycięzców słodki upominek w postaci czekolad.

 

Rok szkolny 2013/2014

Email Drukuj PDF

Koło Teatralno-Plastyczne „Ziarenko” działa w roku szkolnym 2013/2014 w ramach Art. 42. Zajęcia odbywają się w poniedziałki – 1 godz. i prowadzone są przez mgr I. Pilarską.

W pierwszym półroczu przygotowaliśmy pastisz na Kopciuszka pt. „Kopciuszek XXI wieku”, który przedstawiliśmy na apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowań do przedstawienia pt. „O wesołej Ludwiczce”. Inscenizacja ta zostanie zaprezentowana w najbliższym czasie przedszkolakom z Publicznego Przedszkola w Gidlach, a także dzieciom z klas I – III naszej szkoły.

 

Janusz Korczak – przyjaciel dzieci

Email Drukuj PDF

Pod takim hasłem odbyła się w dniu 19.06.2012r. uroczysta akademia upamiętniająca Rok Korczakowski. Uczniowie z koła teatralno-plastycznego w humorystyczny sposób zainscenizowali wszystkim przesłanie Korczaka - dziecko to człowiek. Ma godność identyczną  jak osoba dorosła, ma swoje prawa. W związku z tym należy mu się takie samo podmiotowe traktowanie.

Zdjęcia w Galerii

Więcej…
 

Koło teatralne "Ziarenko"

Email Drukuj PDF

Koło teatralno - plastyczne

"ZIARENKO"

 

Koło Teatralno – Plastyczne „Ziarenko” powstało 01.09.2002 r. w PSP w Gidlach,które prowadzone było przez  panią mgr Iwonę Pilarską i panią mgr Aleksandrę Nowak. Obecnie koło działa pod opieką p. mgr I. Pilarskiej. Od samego początku powstania działa ono bardzo prężnie. Dzieci pod okiem opiekuna chętnie biorą udział w przygotowaniu imprez szkolnych i środowiskowych takich jak festyny szkolne, wieczornice. Z okazji świąt   przygotowują Jasełka czy Misteria Paschalne.

Dużym przedsięwzięciem było napisanie scenariusza i wystawienie widowiska pt. „O tym jak Maryja zakrólowała na gidelskiej ziemi”, za które mali aktorzy otrzymali II nagrodę na VI Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Radomsku.

Członkowie koła biorą udział w wielu konkursach recytatorskich i plastycznych organizowanych w szkole i poza szkołą zdobywając nagrody. Na zajęciach kółka uczniowie rozwijają nie tylko umiejętności aktorskie, recytatorskie, ale również obcują z innego rodzaju sztuką – plastyką. Przygotowują kostiumy, dekoracje do przedstawień, malują. Dzięki tym zajęciom dzieci przezwyciężają własne słabości, opory, nieśmiałość, spełniają się twórczo, a przede wszystkim miło i pożytecznie spędzają wolny czas.

W roku szkolnym 2011/2012 zajęcia kółka teatralno – plastycznego prowadzone są w ramach art.42 KN. 1 godz. tygodniowo i mają na celu rozwijanie osobowości twórczej ucznia, jego zainteresowań, uzdolnień aktorskich i plastycznych.

W czasie zajęć dzieci przygotowały kostiumy, dekorację do przedstawień, doskonaliły technikę recytacji wybranych tekstów i wykonywały prace konkursowe.

W I półroczu uczniowie przygotowali i przedstawili dwie inscenizacje z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Jasełka z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Ponadto członkowie koła brali udział w następujących konkursach:

  • Gminnym konkursie recytatorskim poezji Czesława Miłosza pod hasłem „MOJA WIERNA MOWO” , na którym Joanna Gąsiorowska zajęła II miejsce i Agata Łęgowik III miejsce.Koło teatralne Ziarenko
  • Gminnym konkursie plastycznym  „Ex libris biblioteki” – nagrodzeni: Joanna Gąsiorowska I miejsce, Agata Łęgowik i Wiktoria Barska Ex aequo II miejsce.
  • Konkursie plastycznym „Europejska Bombka” organizowanym przez Posła do Parlamentu Europejskiego
  • dr Saryusza Wolskiego z Łodzi – wysłaliśmy 8 prac.
  • Konkursie recytatorskim „ Tropem polskich wieszczy” organizowanym przez bibliotekę szkolną ,
  • na którym Kasia Gonera zajęła III miejsce.