Start Nasza szkoła
Nasza szkoła

Pracownie

Email Drukuj PDF

Pracownia językowa nr 2.

Pracownia językowa, umożliwia efektywną naukę języków obcych na wysokim poziomie, z zastosowaniem urządzeń multimedialnych.

Sala wyposażona została w dwuosobowe stanowiska dla 20 uczniów, biurko dla lektora, zestaw dydaktyczny, na który składają się m.in. cyfrowy moduł sterujący, oprogramowanie oraz słuchawki do cyfrowego pulpitu.

Nauka języków obcych z wykorzystaniem słuchawek ma na celu przede wszystkim ośmielić młodzież i zachęcić do aktywnego udziału w konwersacji. Zestaw dydaktyczny posiada jeszcze szereg innych zalet. Lektor przy pomocy programu komputerowego ma możliwość w swobodny sposób dobierania uczniów, którzy mają ze sobą współpracować, prowadzić dyskusję. Uczniowie nie muszą w tym celu zmieniać swoich miejsc. Ponadto istnieje możliwość wspólnego wykonywania ćwiczeń.

 

Pracownia nauczania zintegrowanego nr 5.

Pracownia matematyczna nr 6.

Pracownia ta wyposażona jest tablicę interaktywną.

Jest to urządzenie o wyglądzie dużej tablicy, współdziałające z komputerem i projektorem multimedialnym. Tablica pełni rolę wielkiego monitora, który reaguje na dotyk specjalnego pióra.

Dzięki temu osoba stojąca przy tablicy może obsługiwać dowolny program uruchomiony w komputerze. Tablica ma ponadto własne oprogramowanie, ułatwiające pracę nauczycielowi oraz pozwalające na robienie notatek i zapisywanie ich w pamięci komputera.

Zalety tablicy interaktywnej, które stwierdzili nauczyciele naszej szkoły:

  • możliwość wykorzystania tablicy w każdej klasopracowni, dzięki jej mobilności, co pozwala uniezależnić nauczycieli różnych przedmiotów od dostępu do pracowni komputerowej,
  • jest łatwa w obsłudze, wystarczy trzy-, czterogodzinne przeszkolenie, aby pracować z tablicą na lekcjach - przełamuje obawy nauczycieli o niezbyt zaawansowanych umiejętnościach w zakresie technologii informacyjnej,
  • uczniowie na zajęciach z tablicą interaktywną są bardziej zainteresowani lekcją,
  • umożliwia stosowanie w pełniejszy sposób internetu, programów multimedialnych i filmów dydaktycznych dzięki opcji pozwalającej na dopisywanie komentarzy na stopklatkach i zapamiętywaniu ich w formie elektronicznej,
  • tablica interaktywna jest narzędziem pozwalającym na pracę w szerszym zakresie metodami aktywnymi z wykorzystaniem technologii informacyjnej,
  • wszystkie działania prowadzone na lekcji z tablicą są zapisywane automatycznie, co oznacza, że możemy je wykorzystać w dowolnej chwili na kolejnych lekcjach w tej samej klasie (np. lekcje powtórzeniowe) lub w innych klasach w latach następnych.

 


Pracownia przyrodnicza nr 9.

 

Projekt rozbudowy szkoły

Email Drukuj PDF

 

W związku z rozpoczynającą się kolejną reformą oświaty, szkoła musi przystosować budynek na potrzeby dzieci 6-letnich, które od roku 2012 rozpoczną naukę w klasie I.

Powstał więc projekt rozbudowy szkoły.