Start Rzecznik praw ucznia

Rzecznik praw ucznia

Email Drukuj PDF

W roku szkolnym 2017/2018

Rzecznikiem Praw Ucznia

została

P. Agnieszka Kowalska.


 

SPRAWOZDANIE Z WYBORÓW NA RZECZNIKA PRAW UCZNIA

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 W PSP W GIDLACH

W miesiącu wrześniu w Publicznej Szkole Podstawowej w Gidlach przeprowadzono wybory na RZECZNIKA PRAW UCZNIA w PSP w Gidlach na rok szkolny 2017/2018. W wyborach wzięli udział uczniowie z klas IV-VII.

Z listy wszystkich nauczycieli uczących w naszej szkole na RZECZNIKA PRAW UCZNIA, podczas anonimowego głosowania wybrano p. Agnieszkę Kowalską.

 


 

 

Rolą Rzecznika jest niesienie pomocy, przy rozwiązywaniu problemów i konfliktów powstających na co dzień w szkole. Przede wszystkim chcemy wysłuchać Waszych problemów. Postaramy się wyjaśnić całą sytuację i udzielić rady, tak aby podobna drażliwa sytuacja nie miała miejsca w przyszłości. Nie oznacza to jednak, że umiemy czynić cuda. Niezależnie jednak od tego, po czyjej stronie leży racja, jesteśmy gotowi wysłuchać waszych problemów. Rzecznik Praw Ucznia jest także jednym z opiekunów Samorządu Uczniowskiego. W sposób szczególny odpowiada za to aby działania szkolnych samorządowców były zgodne z prawem i misją szkoły. Kontakt z Rzecznikiem Poprzez Niebieską Skrzynkę. Tą drogą można też umówić się na indywidualne spotkanie. W miarę możliwości zapraszamy także do kontaktu podczas przerw.

 

 


 

 

NIEBIESKA SKRZYNKA

Jest to skrzynka, do której możesz anonimowo wrzucać listy z trapiącymi  Cię problemami, o których boisz się mówić lub też nie wiesz, do kogo  zwrócić się po pomoc. Dzięki tej skrzynce masz możliwość podzielić się  informacjami o problemach naszej szkoły, swojej klasy czy też swoich  rówieśników, o których dorośli często nie mają pojęcia, a które utrudniają  dorastanie. Nie przechodź obojętnie wobec zła, które dzieje się wokół Ciebie !!!

 

 


 

WYSTAWA PRAC DZIECI