Start Samorząd Uczniowski Rok szkolny 2008/2009

Rok szkolny 2008/2009

Email Drukuj PDF

Samorząd Uczniowski PSP w Gidlach działa pod opieką nauczycieli: p. Urszuli Depty, p. Agnieszki Kowalskiej i p. Iwony Lubienieckiej

Działalność SU polega na organizowaniu imprez, uroczystości i konkursów szkolnych. Poprzez swoją działalność SU ma na celu rozwijanie zdolności, zainteresowań oraz możliwości wykazania się uczniów w wielu dziedzinach. Motywuje do uczestnictwa w różnego rodzaju akcjach charytatywnych i rozwija zainteresowania dzieci tradycją narodową i regionalną.

W miesiącu wrześniu przeprowadzono wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego w wyniku których:

  • funkcję przewodniczącej pełni: Marta Łęgowik kl. VI”b”
  • funkcję zastępcy pełni : Żaneta Jurczyk kl. IV”a”
  • funkcję skarbnika pełni: Klaudia Jafra kl. V”a”

W I semestrze roku szkolnego 2008/2009 uczniowie współorganizowali i brali udział w następujących uroczystościach i  imprezach:

  • Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, przygotowanie dekoracji sali, obsługa sklepiku.
  • Współorganizacja Dnia Komisji Edukacji Narodowej oraz inauguracji 200 – lecia istnienia szkoły. Przygotowanie i dostarczenie zaproszeń dla nauczycieli emerytów pracujących w Publicznej Szkole Podstawowej.
  • Organizacja Andrzejek, które odbyły się dn. 27 listopada. Dla klas I-III impreza trwała w godz. 15 ºº- 17³°, dzieci oprócz zabawy tanecznej, licznych konkursów i zabaw mogły także skorzystać z Salonu Wróżb gdzie starsze koleżanki przepowiadały przyszłość z kart, kuli, dłoni oraz Studia Makijażu i Fryzur. Dla grupy uczniów klas IV – VI zabawa odbyła się porą popołudniową w godz. 17°° - 20°° a dodatkową atrakcją była bogata w słodkości Kawiarenka, Sklepik oraz ciekawe konkursy i nagrody.
  • Podczas Zabawy SU wypracował kwotę 209 złotych. Kwota ta zasiliła konto środków SU, z których zostały zakupione ozdoby na Choinkę samorządową oraz dyplomy i nagrody. Przedstawiciele klas spotykając się z opiekunami SU zaproponowali konkursy i wróżby na Zabawę Andrzejkową oraz przeprowadzono konkurs na dyskdżokeja, w wyniku którego uczniami odpowiedzialnymi za muzykę i sprzęt grający zostali: Tomasz Przerada (kl. VB), Dawid Piórkowski (kl VIA) oraz Mateusz Stala (kl. VIA).
    Październik każdego roku jest miesiącem, w którym SU przy pomocy opiekunów przeprowadzał na terenie naszej szkoły akcję charytatywną „Góra Grosza ”.  W roku szkolnym 2007/2008 zebrano kwotę 232,96 zł. , którą  przygotowano do odbioru zgodnie z regulaminem akcji, jednak ogólonopolski  organizator nie odebrał paczki i w związku z tym, kwota ta została dołączona do tegorocznej akcji charytatywnej „Góra Grosza 2008”, przeprowadzanej przez szkolne koło PCK .


Mikołajki


MikołajkiJak ostatnio co roku, i w tym roku 5 grudnia zawitał do Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach Święty Mikołaj. Wędrował po salach i witał się z dziećmi. Prezenty rozdawał w klasie III. Klasa I i II upominki otrzymała wcześniej, podczas wyjazdu do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na spektakl pt. O kocie w butach.

Uczniowie klas starszych robili sobie paczki nawzajem na podstawie wcześniejszego losowania. Najbardziej oczekiwaną przez uczniów chwilą było oglądanie prezentów i objadanie się słodyczami. Wszystkie dzieci cieszyły się tak samo, nieważne czy był to uczeń klasy I czy klasy VI. Na każdej twarzy widniał szeroki uśmiech. To był niezapomniany dzień, pełen wrażeń i radości. Na następny taki przyjdzie czekać cały długi rok.

 

 

„Moja kartka świąteczna”

Kartka ŚwiątecznaW miesiącu grudniu SU wraz ze świetlicą szkolną przeprowadził konkurs pt. „MOJA KARTKA ŚWIĄTECZNA”. Brali w nim udział uczniowie wszystkich klas w związku z tym do jury spłynęło mnóstwo prac szczególnie od uczniów klas I-III. Podczas uroczystej akademii z okazji Świąt Bożego Narodzenia konkurs został rozstrzygnięty a laureaci konkursu nagrodzeni dyplomami i upominkami przez Panią dyrektor.

 

 

 

 

 

Oto wyniki i lista laureatów konkursu:

Klasy młodsze:

KLASA I

I miejsce - Mikołaj Borowik

II miejsce – Bazyli Plewiński

III miejsce – Marysia Markiewicz


KLASA II

I miejsce – Sebastian Gonera

II miejsce – Mateusz Karaś

III miejsce – Adrian Bartnik


Wyróżnienie – Katarzyna Kubik


KLASA III

I miejsce – Agnieszka Bednarz

II miejsce – Dominika Chodurska

III miejsce – Jakub Maligłówka


Klasy starsze:


I miejsce – Bartosz Cudak kl. IV a

II miejsce – Norbert Tyczyński kl. V b

III miejsce – Oliwia Łabęcka kl. IV b


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zadbano o piękny wystrój choinki na korytarzu dolnym oraz zakup ozdób choinkowych za łączną kwotę 50 zł. Ponadto na bieżąco zagospodarowana jest tablica ścienna SU, zebrania przedstawicieli klas z opiekunami SU odbywają się 1 raz w miesiącu lub w zależności od potrzeb.


PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ
:

W związku ze zbliżającym się Świętem Bożego Narodzenia SU przewiduje zorganizowanie zabawy choinkowej dla klas I –III oraz IV –VI z wieloma ciekawymi konkursami i niespodziankami.
W lutym planowana jest dyskoteka z okazji Walentynek oraz jak co roku poczta walentynkową,  w marcu SU postara się uczcić Dzień Kobiet (czekamy na propozycje obchodów tego dnia)  oraz  21. marca uczniowie otrzymają symboliczny klucz do szkoły i władzę w szkole w tym dniu przejmie Samorząd Uczniowski, a lekcje poprowadzą uczniowie. W ten oto sposób planuje się  obchody Pierwszego Dnia Wiosny.

 

Opiekunowie SU