Start Szkolny Klub Wolontariatu
Szkolny Klub Wolontariatu

Kiermasz Świateczny

Email Drukuj PDF

Drodzy Rodzice!!!
20 grudnia 2020r. tj. niedziela po każdej Mszy Świętej w Kościele parafialnym p.w. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Gidlach odbędzie się kiermasz świąteczny organizowany przez Szkolny Klub Wolontariatu działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Gidlach.
Nasza szkoła w czasie kiermaszu będzie sprzedawać własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, bombki, stroiki, oraz rzeczy związane z tematyką Świąt Bożego Narodzenia
Chcielibyśmy Państwa zachęcić, a jednocześnie gorąco prosić, o włączenie się i czynny udział w przygotowanie kiermaszu na różnych płaszczyznach, oczywiście w miarę możliwości i tylko dla chętnych uczniów i Rodziców. Jeżeli ktoś ma czas, możliwości, talent, wykonuje rękodzieło prosimy o jedną rzecz – może to być stroik, ozdoba, bombka itp.
Rzeczy prosimy przynosić do szkoły do 17 grudnia 2020 (tj. czwartek) z załączoną metryczką( imię i nazwisko, klasa).
Za zaangażowanie w przygotowaniu ozdób na kiermasz uczniowie dostaną punkty dodatnie z zachowania.
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc najuboższym.
Serdecznie dziękujemy za Państwa życzliwość i pomoc!!!
Szkolny Kub Wolontariatu

 

Podaruj Święta dla Domu Dziecka

Email Drukuj PDF

Szkolny Koło Caritas zachęca do włączenia się w akcję

„Podaruj Święta dla Domu Dziecka”

 

Zbliża się Mikołaj i Święta Bożego Narodzenia. Chcielibyśmy w tym szczególnym czasie wspomóc małych podopiecznych z Domu Małego Dziecka w Częstochowie. Zapraszamy Cię do włączenia się w tę inicjatywę. Potrzebne są w szczególności:
– pampersy „6”
– soczki, słodycze
– śliniaczki
– zabawki (głównie samochody)
– inhalatory.
Rzeczy te z dołączoną metryczką ( imię, nazwisko i klasa) można przynosić do szkoły codziennie do czwartku tj. 10.12.2020r.

Zorganizuj święta w domu dziecka!!!

 

Lampion adwentowy

Email Drukuj PDF

Regulamin Szkolnego Konkursu na Lampion adwentowy
1.Organizatorem konkursu są nauczyciele katecheci Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach
2.Tematyką konkursu jest wykonanie najpiękniejszego lampionu adwentowego w formie przestrzennej.
3.Celem konkursu jest:
rozwój umiejętności plastycznych oraz kreatywności;
pobudzenie twórczej wyobraźni;
rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi;
promowanie osiągnięć osób uzdolnionych plastycznie;
uwrażliwienie na duchowe aspekty życia;
dostrzeganie piękna otoczenia;

Więcej…
 

IV Światowy Dzień Ubogich

Email Drukuj PDF

Drodzy Uczniowie
Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Caritasem Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza do udziału w zbiórce odzieży i żywności. Od 15 listopada do 20 grudnia można pomóc ubogim i bezdomnym. Każdy, kto chce wspomóc te osoby może to uczynić dostarczając do kościoła parafialnego p.w. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Gidlach:
– nową odzież (czapki, rękawiczki, szaliki, spodnie, swetry)
– używane kurtki
– środki czystości
Rzeczy te zostaną przekazane przez wolontariuszy naszej szkoły do Caritasu w Częstochowie.
Pomoc oferowana jest ubogim, bezdomnym oraz podopiecznym placówek prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.
Dziękujemy za wsparcie naszej akcji!!!


Opiekunowie SKW

 

Konkurs fotograficzny „ Impresje przyrodnicze mojej małej Ojczyzny”

Email Drukuj PDF

EGULAMIN
MIĘDZYKLASOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

organizowany przez
Publiczną Szkołę Podstawową  im. Józefa Piłsudskiego
w Gidlach

„ Impresje przyrodnicze mojej małej Ojczyzny”

Więcej…
 

,,Szczęścia szukajmy w przyrodzie”

Email Drukuj PDF

 

Projekt ekologiczny pt. ,,Szczęścia szukajmy w przyrodzie”

w ramach projektu ,,Ekologia integralna encykliki Laudato Si

w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych


Nasza szkoła od września przystąpiła do realizacji projektu pt. ,,Ekologia integralna encykliki Laudato Si w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”. Projekt realizowany przez Caritas Polska został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. .

Koordynatorem merytorycznym projektu jest pani dyrektor Gabriela Gawrońska, koordynatorem finansowym pani Jolanta Krakowiak a asystentem zespołu pani Marzanna Tarnowska. Ponadto członkami zespołu projektowego są uczennice z klasy VIII – działające w Szkolnym Kole Caritas.

Głównym celem projektu jest budzenie społeczności obywatelskiej w duchu encykliki Laudato si.

Przystępując do akcji, mamy na uwadze przede wszystkim edukację dzieci i młodzieży w zakresie postaw proekologicznych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wciąż w naszej małej społeczności jest niewystarczająca świadomość potrzeby dbania o wspólne otoczenie, środowisko, gospodarkę zasobami wodnymi. Chcemy również zwrócić uwagę na skutki i zapobieganie nadmiernemu konsumpcjonizmowi oraz wskazać w zamian inną drogę do osiągania satysfakcji i szczęścia w życiu.   Segregacja śmieci, oszczędzanie wody, nadmierny konsumpcjonizm – to szczegółowe cele, które będą przyświecać naszym działaniom w ramach projektu.

Więcej…
 

,,Ekologia integralna encykliki Laudato Si w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła od września przystąpi do realizacji projektu pt. ,,Ekologia integralna encykliki Laudato Si w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”. Projekt realizowany przez Caritas Polska został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. .

Dnia 9.06.20 r. został rozstrzygnięty  konkurs   na projekty złożone w całej Polsce. Nasz projekt pt. ,,Szczęścia szukajmy w przyrodzie” został nagrodzony i otrzymaliśmy 4000,00 zł na realizację działań ujętych w projekcie.

Koordynatorem merytorycznym projektu jest pani Gabriela Gawrońska, koordynatorem finansowym pani Jolanta Krakowiak a asystentem zespołu pani Marzanna Tarnowska. Ponadto członkami zespołu projektowego są uczennice z klasy VII – działające w Szkolnym Kole Caritas.

Głównym celem projektu jest budzenie społeczności obywatelskiej w duchu encykliki Laudato si.

Więcej…
 

Warsztaty "Święta Puszcza"

Email Drukuj PDF

Wolontariuszki ze Szkolnego Koło Caritas wraz z koordynatorką Gabrielą Gawrońską dnia 24.02.2020 r. wzięły udział w warsztatach szkoleniowo-formacyjnych w Olsztynie - ,,Święta Puszcza”. Temat warsztatów to::..Ekologia integralna encykliki Laudato si w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”.

Celem warsztatów było m.in.:

  • aktywizacja wspólnot Caritas w Polsce,
  • kształtowanie postaw prośrodowiskowych ich członków poprzez realizację praktycznych działań;
  • budowanie społeczeństwa obywatelskiego w duchu Społecznej Nauki Kościoła Katolickiego, zwłaszcza w duchu encykliki Laudato si’,
  • uświadomienie uczestnikom szkolenia ochrony najsłabszych mieszkańców planety przed skutkami degradacji środowiska i zmian klimatu.
 

Podsumowanie świątecznych akcji.

Email Drukuj PDF

Szkolne Koło Caritas włączyło się  w ogólnopolską akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadziły 200 sztuk świec oraz ozdoby świąteczne na łączną kwotę 2161.00. Zebrane pieniądze zostały przekazane do Caritas Archidiecezji Częstochowa.

Szkolne Koło Caritas w dniach 6-7.12.2019 r. zbierały w marketach żywność w ramach  akcji - "Tak. Pomagam!" Z zebranej żywność zostały skompletowane paczki świąteczne dla ludzi samotnych, będących w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej gminy. Zrobiłyśmy 80 paczek świątecznych, które zostały rozdane wraz z życzeniami bożonarodzeniowymi dla rodzin potrzebujących.

Było to ogromne przedsięwzięcie, w które zaangażował się nasz Szkolny Klub Wolontariatu.

Dziękujemy za okazaną pomoc i dar serca!!!

Szkolny Klub Wolontariatu otrzymał podziękowanie za wsparcie Fundacji Mam Marzenie i udział w akcji ,,Dzień Pluszowego Misia”.

Więcej…
 

Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

Email Drukuj PDF

Szkolne Koło Caritas włącza się  w ogólnopolską akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Kampania ta polega na rozprowadzaniu świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Wpływy uzyskane z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczone są na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Caritas przeznacza też 10 groszy z każdej świecy na pomoc dzieciom z zagranicy.

Więcej…
 

Konkurs na logo Szkolnego Klubu Wolontariatu rozstrzygnięty!!!

Email Drukuj PDF

 

Został rozstrzygnięty konkurs na logo Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Zwyciężyło logo zaprojektowane przez uczennicę i jednocześnie aktywną wolontariuszkę  klasy VII - Julię Pyzik

Gratulujemy!!!

 

Dzień Pluszowego Misia

Email Drukuj PDF

Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził w listopadzie szlachetną akcję ,,Dzień Pluszowego Misia”, która polegała na zbiórce nowych maskotek i materiałów plastycznych dla małych pacjentów onkologicznych oddziałów szpitalnych.

Akcja w naszej szkole cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów i ich Rodziców.

Zebrane zabawki zostały wysłane do Katowic na ręce fundacji ,,Mam Marzenie”, a następnie przekazane m.in. do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Ojca Świętego Jana Pawła II.

Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunkami serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i ich Rodzicom zaangażowanym w akcję charytatywną ,,Dzień Pluszowego Misia".

Więcej…
 

Szkoła pamięta.

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.

Ten rok, to rok ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Głównym celem jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu, naszej społeczności.

W ramach przedsięwzięcia uczniowie i nauczyciele odwiedzali miejsca pamięci. Uczniowie klas VII i VIII 25.10.19r. uczestniczyli w wycieczce patriotycznej do Oświęcimia.

Więcej…
 

Międzynarodowy Dzień Walki z Głodem i Ubóstwem w naszej szkole!

Email Drukuj PDF

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Głodem i Ubóstwem – (16.10.19r.) Szkolny Klub Wolontariatu w porozumieniu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej zebrał  żywność  dla rodzin potrzebujących wsparcia na terenie naszej gminy.

Celem naszej akcji jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem.

Dziękujemy wolontariuszom i opiekunom SzKW  za przeprowadzenie udanej akcji!!!

Szkolny Klub Wolontariatu przy współpracy ze stołówką szkolną z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Głodem i Ubóstwem przeprowadził akcję "Ciepły posiłek dla każdego”, który był wydawany dla całej społeczności szkolnej w dniu 16.10.2019r.  Produkty żywnościowe na przygotowanie ciepłego posiłku otrzymaliśmy od sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc!!!

 

Akcja charytatywna "Okulary dla AFRYKI"

Email Drukuj PDF

Kolejna akcja charytatywna w naszej szkole zakończyła się sukcesem. W miesiącu wrześniu  miała miejsce zbiórka okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla ludzi potrzebujących z Afryki, w ramach ogólnopolskiego projektu „Okulary dla AFRYKI”. Koordynatorami akcji na terenie szkoły były panie: B. Kubasiak, O. Dziegieć, G. Gawrońska.

Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy ☺

 

Szkolny Klub Wolontariatu 2019/2020

Email Drukuj PDF

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

 

W bieżącym roku szkolnym do Szkolnego Klubu Wolontariatu przystąpiło 14 uczniów z klas VII i VIII. Szkolnymi koordynatorami zastały: Pani Gabriela Gawrońska i Pani Barbara Kubasiak.

Opracowano Regulamin SzKW oraz Dzienniczek Wolontariusza. Po złożeniu pisemnej deklaracji ucznia i jego rodzica chętni uczniowie zostali pełnoprawnymi wolontariuszmi naszej Szkoły. Wspólnie z członkami Klubu opracowałyśmy Plan Pracy Wolontariatu na rok szkolny 2019/20.

W ramach działalności wolontariatu zostało powołane przy naszej szkole Szkolne Koło Caritas koordynowane przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Ruszamy do pracy!!!

Nasze motto to: „Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce,

z jakim tej pomocy się udziela.”

Jan Paweł II

 


Strona 1 z 2

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 

Informacje dla rodziców

Informacje dla uczniów