Start Szkolny Klub Wolontariatu Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

Email Drukuj PDF

Szkolne Koło Caritas włącza się  w ogólnopolską akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Kampania ta polega na rozprowadzaniu świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Wpływy uzyskane z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczone są na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Caritas przeznacza też 10 groszy z każdej świecy na pomoc dzieciom z zagranicy.

 

Pierwsze świece Caritas zapłonęły na stołach w polskich domach w 1993 roku, w ramach akcji realizowanej na terenach zaledwie kilku diecezji. Tylko podczas X edycji akcji w 2004 roku było ich 4,5 miliona. Dzięki temu, od 22 lat pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z ubogich rodzin. Od 2000 roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom posiada wymiar ekumeniczny. Biorą w nim udział również Diakonia Kościoła Ewangelickiego i Eleos Kościoła Prawosławnego. W 1997 roku z ideą betlejemskiego światła pokoju do akcji przyłączyli się harcerze ZHP, dzięki temu świeca Caritas rokrocznie dociera m. in. do Prymasa Polski, Prezesa Rady Ministrów, Prezydenta RP, Sejmu i Senatu.

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej dwa razy do roku, przed Świętami Bożego Narodzenia oraz Świętami Wielkanocnymi, w całej Polsce organizuje dwudniową zbiórka żywności dla najuboższych.

Szkolne Koło Caritas w dniach 6-7.12.2019 r. przystąpi do w/w akcji. Wolontariuszki z naszej szkoły będą zbierały żywność w sklepach sieci Lewiatan i Dino. Z zebranej żywność zostaną skompletowane paczki świąteczne dla najuboższych. Jest to ogromne przedsięwzięcie, w które zaangażowani są Wolontariusze, pracownicy Caritas, sklepy i oczywiście Państwo, którzy dzielicie się dokonanymi zakupami i przekazujecie produkty z długim terminem ważności na rzecz Caritas.

Dziękujemy za ludzki odruch serca!!!